in ,

УбавоУбаво Што?Што?

Автомобилите ќе летаат во 2030?! Полека полека се случува! [ВИДЕО]

Развиен од словачкиот пронаоѓач Штефан Клајн, летечкиот автомобил со име AirCar останал во воздухот 35 минути за време на пробниот лет, кој траел околу 75 километри, и достигнал брзина од 170 километри.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote