in

Што?Што?

Супер бабичка – Возела 60 километри на автопат во спротивен правец

71-годишната Французинка возела 60 километри во погрешна насока на автопатот пред да биде запрена од полицијата, пренесуваат медиумите.

Полицијата со мотоцикли ја запрела жената, која не била повредена, пишува весникот Ouest France.

Полицијата затвориla дел од автопатот, но им требаlo час и половина да ja запрат жена на делот од автопатот А11, западно од Франција. Немало несреќи, а полицијата го истражува инцидентот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote