in ,

Што?Што?

Како баба (70) од Русија му се спротистави на разбојникот кој сака да ја ограби (ВИДЕО)

Се обиде да и ја украде чантата, ја влечеше по земја, а потоа … (ВИДЕО)

Руските медиуми објавија видео од баба на возраст од околу 70 години од градот Петровка во регионот Амур, која не се откажува пред дрскиот разбојник на улица, иако сторителот бил барем десет пати посилен од неа, и физички и со намера да ја ограби.

Видеото го објави локалната полиција и на него се гледа снимка од безбедносни камери на разбојник кој и приоѓа на старицата одзади и и ја краде чантата.

Меѓутоа, старицата не се предала туку цврсто ја фатила торбата. Насилникот продолжил да ја влече и краде торбата, поради што старицата паднала на асфалтот. Меѓутоа, насилникот не сакал ништо, туку почнал да ја влече старицата по улицата, за во еден момент да се откаже и да побегне.

Полицијата успеа да ги идентификува разбојникот, а за тоа дело е осомничен млад 22-годишник, кој грабежот го направил поради облог, бидејќи се обложил со друштвото дека ќе ја украде торбата на старицата.

Снимката наскоро стана вирален хит на сите социјални мрежи за бабата која безмилосно ја бранеше својата чанта по цена на својот живот. Поради тоа, на старицата и ’беше потребна медицинска помош.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote