in

Баерн Минхен ќе се соочи со Ал Ахли!

Екипетскиот клуб, кој воедно е и најтрофеен клуб во светот, избори настап во полуфиналето на Светското клупско првенство кое се одржува во Катар откако беа подобри во натпреварот со Ал Духаил со 1-0.

Ал Ахли има освоено вкупно 118 титули во својата клупска историја, а во следната фаза од натпреварувањето ќе се соочат со победникот на Лигата на Шампионите, Баерн Минхен.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote