in

Баерн Минхен со кикс на домашен терен

Актуелниот германски шампион, Баерн Минхен во рамките на 21 коло од Бундеслигата ја пречека екипата на Арминија Билефилд. Арминија одигра одличен натпревар и ја затресе мрежата на Баерн дури три пати.

Гостите водеа по првотот полувреме со два гола предност, а на стартот на вториот дел Левандовски успеа да го намали водството. Веднаш потоа играчите на Арминија го постигнаа и третиот гол. Но сепак гостите не можеа да го издржат притисокот на шампионот и успеаа да си заминат само со еден поен.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote