in

Бајден снимен како си заминува од доктор: Во следните денови ќе го видиме во досега незаборавно издание (ВИДЕО)

Американскиот претседател доживеал несреќа додека си играл со куче.

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, беше снимен како заминува од ортопед. Бајден вчера го истегна зглобот додека си играше со своето куче.

Откако Бајден се лизна и го искриви глуждот додека си играше со своето куче , КТ-скенирањето покажа неколку мали скршеници на средината на ногата, а неговиот лекар рече дека веројатно ќе треба да носи чизма за одење неколку недели.

Иако првичниот рендген не покажа фрактури на коските, последователното скенирање со компјутерска томографија потврди неколку фрактури во страничните и средните клинови на Бајден во средината на стапалото.

Потврдено е дека тој има скршеница на стапалото и ќе мора да носи гипс.

Изборниот штаб на Бајден синоќа објави дека Бајден по повредата превентивно ќе биде прегледан во болницата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote