in

Што?Што?

Српски граѓани организирале нелегални трки со автомобили во Швајцарија!

Швајцарската полиција уапси 12 лица за организирање и учество во нелегални трки со автомобили околу Цирих, каде се движеле со брзина од скоро 300 километри на час.

Уапсени се единаесет мажи и една жена, на возраст од 24 до 40 години, а меѓу нив имало и државјани на Србија, Швајцарија, Италија, Македонија и Босна и Херцеговина.

Групата е обвинета за широк спектар на прекршоци со брзина околу најголемиот швајцарски град во „моќни, спортски автомобили“.

Обвинителите велат дека е забележано дека некои возила се движеле по автопатот со брзина до 287 км/ч.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote