in

Бамфорд блесна во победата на Лидс против Фулам!

Патрик Бамфорд успеа да постигне еден, и да асистира втор погодок во одличната претстава на Лидс против незгодниот Фулам на гостински терен. Домаќините не ја искористија шансата да „побегнат“ од опасната зона со трет пораз во четири натпревари.

Во првото полувреме Лидс ја затресе мрежата, но голот на Ајлинг беше поништен од ВАР. Веднаш потоа, Бамфорд му донесе водство на Биелса, но Локман успеа да израмни. Во второто полувреме Рафиња го постави конечниот резултат за 2-1 на гостите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote