in

Барселона рутински го совлада Алавес! Меси до нов рекорд

Каталонците успеаа да ја забележат седмата победа во низа во домашното првенство откако во рамките на 23 коло од Ла Лигата успеаа да го победат тимот на Алавес со високи 5-1.

Лионел Меси се најде во центарот на вниманието, не само поради двата постигнати погодоци, туки и поради неговиот 505 настап во првенството, со што го израмни рекордот на поранешниот фудбалер на Барса, Чави Хернандез. Барселона по оваа победа останува на втората позиција со освоени 46 бода.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote