in

Барселона ќе игра финале во купот на Шпанија!

Каталонците во вториот натпревар од шпанскиот куп успеа да ја надокнади разликата од 2 гола и се пласираше во финалеот. Каталонците рано стигнаа до погодок уште во 12 минута преку голот на Дембеле.

Играчите на Севиља можеа лесно да си заминат како финалисти, но во 73 минута беа непрецизни од белата точка. Казната стигна во судиското надополнување откако Каталонците стрелаа два пати во две минути преку Пике и Брајтвајд.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote