in

Барселона на колена, ПСЖ со 4 погодоци ги покорија Каталонците!

Во рамките на натпреварувањето каде учествуваат само најдобрите европски екипи, Лигата на Шампионите се сретнаа Барселона и ПСЖ. Каталонците, на нивниот „Камп Ноу“ доживеаја висок пораз.

Барселона започна добро и во средината од првото полувреме Меси ја затресе мрежата од белата точка. Само пет минути подоцна, Ембапе израмни на 1-1. Во второто полувреме, екипата од Париз успеа да ги надмудри Каталонците и постигна дури 3 погодоци. Ембапе го комплетираше својот хет-трик и Пареде се запиша во листата на стрелците.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote