in

Барселона соопшти кога треба да го очекуваме враќањето на Ансу Фати на фудбалските терени!

Напаѓачот на Барселона Ансу Фати ќе отсутвува 4 месеци по операцијата на неговото колено. 18 годишникот беше опериран по повредата на минискусот во левото колено која ја задоби во натпреварот против Реал Бетис. Шпанскиот репрезентативец беше заменет на паузата помеѓу полувремињата во победата на Барселона со резултат од 5-2 во саботата.

Фати одигра 10 натпревари за Барселона оваа сезона, постига 5 погодоци и додели 2 асистенции. Тој го скрши 95 годишниот национален рекорд и стана најмладиот Шпански репрезентативец кој постигнал погодок на само 17 годин и 311 дена во натпреварот против Украина кој се одржа во Септември.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote