in

Каталонците ја прегазија Гранада!

Барселона ја запиша 10 победа (трета по ред) во шпанската „Ла Лига“, вчера на гостински терен со убедливи 0:4 славеше против Гранада.

Уште во првото полувреме составот на Куман покажа дека е фаворит на оваа средба, Гризман ја започна гол серијата, па асистираше на вториот погодок, дело на Меси.

Аргентинецот непосредно пред паузата уште еднаш се запиша во листата на стрелците, а Гризман ги потврди одличните перформанси со уште еден гол во 63 минута. Во 78 минута домаќините останаа со играч помалку поради црвениот картон на Ваљехо.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote