in

Баркли им донесе радост на Астон Вила

Рос Баркли го посвети својот победоносен погодок на медицинскиот персонал на Астон Вила откако екипата на Дин Смит успеа да ја задржи својата 100% низа од победи од почетокот на сезоната во Премиер Лигата во победата против Лестер. Натпреварот изгледаше дека ќе заврши без голови, но Баркли стрелаше успешно и им донесе нови 3 поени на Астон Вила.

Вила ги победи сите 4 натпревари што ги одигра во Премиер Лигата досега и тоа е прв пат да им појде за рака во 90 години. Баркли се приклучи на тимот по едногодишната позајмица од Челзи и сега има 2 погодоци во 2 натпревари за својот нов клуб.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote