in

Барселона и Нејмар постигнаа договор!

Долгогодишниот судски спор помеѓу Барселона и поранешната starвезда Нејмар конечно заврши со заеднички договор.

Деталите за судскиот договор не се познати, но Барселона објави дека двете страни потпишале договор во врска со сите претходни спорови. Исто така беше додадено дека договорот е постигнат во пријателски тон.

Односите меѓу двете страни се влошија многу во 2017 година, кога Нејмар се пресели во Пари Сен Жермен за рекордна сума. Каталонскиот клуб не праша ништо бидејќи беше активирана откупната клаузула, но сепак активираше тужба против Бразилецот за кршење на договорот. По некое време, фудбалерот и неговиот татко и агент одговорија во форма на контра-тврдење дека Бразилецот не добил бонус за потпис вреден околу 43 милиони евра.

Во меѓувреме, односите меѓу двете страни значително се подобрија, особено затоа што имаше флерт за враќањето на Нејмар во Барселона. Сепак, ништо од тоа не се случи на крајот, Бразилецот го продолжи договорот со Пари Сен Жермен, но односите очигледно останаа добри, бидејќи конечно беше постигнат пријателски договор за завршување на судската постапка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote