in

Bastian Schweinsteiger му кажа на Joachim Low кои два играчи да ги врати во репрезентацијата доколку сака да победува!

Легендата на Баерн Минхен, Бастиан Швајнштајгер му понуди совет на неговиот поранешен репрезентативен селектор да ги врати играчите Жером Боатенг и Томас Милер доколку сака да ја врати Германија на победничките патеки. Крилото на Манчестер Сити постигна хет трик за Шпанија во натпреварот со Германија и ја посрамоти репрезентацијата на Јоаким Лев.

Швајнштајгер, кој забележа над 100 настапи за Германија пред да се пензионира во 2016, не го нападна Лев за поразот од 6-0, туку само му даде совет како да го реши проблемот. Меѓу другото поранешниот играч на Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен изјави: „Можете да бидете поразени од таква екипа, но не со резултат 6-0. Најмногу ме болеше тоа што не покажавме карактер. Шпанците беа супериорни во секој поглед. Мора да има некаква промена за да се вратиме на победите.“

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote