in

Баерн стана светски шампион!

Германскиот Баерн Минхен стана нов светски клупски шампион, откако во финалето на првенството кое се одржуваше во Катар беа подобри од мексиканскиот Тигрес со минимална победа од 1-0.

Германците, заедно со овој трофеј, успеаја да освојат дури шест различни трофеи во изминатата година, вклучувајќи ги и трофеите на Лигата на Шампионите, Бундеслигата, германскиот Куп, германскиот Суперкуп и европскиот Суперкуп.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote