in

BBC доби забрања за емитирање во Кина!

Телевизијскиот регулатор на Кина му забрани на популарниот канал BBC да се емитува во државата поради „големи прекршување на правилата“. Оваа одлука беше донесена само една недела откако регулаторот на Британија го забрани емитувањето на каналот кој беше во сопственост на Кина.

Кинеската радио и ТВ национална администрација изјави дека британскиот канал сериозно ги прекршувал правилата и регулациите кои ги имаат одредено властите на Кина.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote