in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Бебето стана хит на интернет поради сличноста со Вуди Харелсон

Мајка објави фотографија од својата ќерка на Твитер и на шега ја спореди со Вуди Харелсон.

Млада мајка која секојдневно споделува фотографии од својата ќерка на социјалните мрежи, на една фотографија забележала дека нејзиното девојче изгледа како познат актер.

„Добро, но како нашата ќерка личи на Вуди Харелсон“, напиша таа.

 

https://www.instagram.com/p/Cg2SrtePPCz/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Откако го виде тоа на Твитер, актерот рече дека е поласкан од споредбата.

„Ода за Кора. Ти си прекрасно дете. Поласкан од споредба. Имате прекрасна насмевка. Само посакувам да ја имам твојата коса“, напиша тој.

Девојката стана хит поради сличноста со познатиот актер, но и популарна затоа што самиот актер објави нејзина фотографија и посака да ја има нејзината коса.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote