in

Што?Што?

БЕГАНКА! Погледнете како 40 крави избегаа од кланица! [ВИДЕО]

Вкупно 40 крави избегаа од една кланица каде што требаше да ги завршат своите последни денови, а тоа бегство го предизвика “родео„ полицајци во станбена населба во источен Лос Анџелес.

Кравите, кои избегаа затоа што една од портите на кланицата беше оставена случајно отворена, одеа по улиците, а некои од нив шетаа по тревниците на приватни куќи.

Локалната полиција, со помош на шерифот од Лос Анџелес, помина неколку часа во лов на крави.

На крајот беа пронајдени скоро сите, 39 од нив, додека едниот беше убиен од полицаец затоа што, веројатно од страв, нападнала едно семејство.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote