in

Мурињо: „Бејл ќе дебитира против Вест Хем“

Герет Бејл најверојатно ќе го има своето второ деби за Тотенхем во својата кариера против Вест Хем во недела изјави Жозе Мурињо. Бејл, 31, се справуваше со повреда на коленото уште од неговото време во Реал Мадрид. Репрезентативецот на Велс беше вклучен во двата минати тренинзи на Мурињо за првиот тим на Тотенхем.

„Најверојатно ќе игра во недела, ако не во недела тогаш во четврток. Тој е многу блиску до враќање на терените. Тој работеше напорно овие денови и знам дека е целосно закрепнат. Бејл е во одлична кондиција.“ изјави менаџерот на Спарс Жозе Мурињо.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote