in

Што?Што?

ИСПЛАКНЕТЕ ЕДНАШ ДНЕВНО: Следниот пат кога ќе се насмеете, никој нема да верува дека не сте правеле белење кај професионалец!

Оцетот е една од најчесто користените состојки во широк спектар на намени. Главно се користи поради неговите лековити својства.

Оцетот е богат со пектини, здрави соединенија и есенцијални минерали. Може да се користи за лекување на безброј болести. Освен тоа, се смета дека е најмоќната и најефикасните состојка за избелување на забите, пишува „House Tips“.

Оцетот може да ја задржи pH вредноста во устата поради неговите кисели својства. Кога се користи, ги уништува болестите на непцата и бактериите. Така ја остава вашата уста без бактерии, а забите бели како бисери.

За да користите јаболков оцет за орална нега, секогаш треба да се разредува со вода. Затоа, измешајте половина лажичка раствор од јаболков оцет во чаша вода и исплакнете ја устата. Направете го ова наутро и измијте ги забите нормално по оваа процедура.

Повторувајте го овој третман секој ден.

Важни совети:

Никогаш не користете неразреден оцет бидејќи може да ги оштети вашите заби.
Секогаш протресете го шишето пред употреба бидејќи клучните состојки се достапни на дното на шишето.
Правете ја оваа постапка секое утро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote