in ,

СлаткоСлатко

Бен Афлек и Џенифер Лопез платија 50 милиони долари за семејна куќа

Jennifer Lopez and Ben Affleck at Universal Studios Hollywood, on July 2, 2021. MEGA Agency/Backgrid

Бен Афлек и Џенифер Лопез потрошиле над 50 милиони долари на имот со 10 спални.

Двојката, која ја обнови својата романса минатата година, наводно, потпишала договор за купување станбен простор од 1.850 квадратни метри во населбата Бел Ер во Лос Анџелес. Имотот има доволно простор за трите деца на 49-годишниот актер и за близнаците на поп-ѕвездата бидејќи двојката сака сите да живеат таму заедно.

Имотот – кој беше огласен за продажба од страна на милијардерот Тод Лемкин за 65 милиони долари – има 10 спални, 17 бањи, повеќе кујни, домашно кино, вежбалница и базен, и може да се пофали со прекрасен поглед на градот на многу приватна локација опкружена со дрвја.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote