in ,

СлаткоСлатко

Бен Афлек се враќа како човек-лилјак во „Аквамен 2“

Бен Афлек ќе се врати како Бетмен во Aquaman and The Lost Kingdom („Аквамен и изгубеното кралство“).

49-годишниот актер ќе ја репризира улогата на темниот витез Брус Вејн во претстојниот филм, како што објави Џејсон Момоа, ѕвездата на „Аквамен“, на својот инстаграм-профил.

Момоа откри дека уште еден член од „Лигата на правдата“ се враќа во продолжението на филмот.

„Повторно обединети“, напиша Момоа. „Брус и Артур ве сакам и ми недостигате. Бен ‘ВБ’ студио ја истражува позадината на сетот, големи работи доаѓаат со ‘Аквамен 2’.“

Ова е голема вест за фановите на Афлек, кој во 2020 година официјално ја закачи својата наметка. Тој дури и одби да глуми и да ја режира својата верзија на „Бетмен“, во која сега глуми Роберт Патинсон како крстоносец со капа.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote