in ,

Ben White: Арсенал се согласи на договор од 50 милиони фунти за дефанзивецот на Брајтон

Арсенал се  договори за дефанзивецот на Брајтон, Ben White. Централниот бек на Англија бара нов предизвик и сака да се пресели на “Emirates”.

Арсенал се договори за централниот бек на Брајтон, Ben White, за 50 милиони фунти. Sky Sports News објави дека Арсенал дале понуда од 40 мил. фунти која била отфрлена, во јуни се понудиле цена од 47 мил. фунти, која исто така била одбиена.

Но, после дискусиите се чини дека двата клуба постигнаа договор, договор со кој Брајтон ќе добие гарантирано 50 милиони фунти.

23-годишникот се очекува да оди на лекарски прегледи кога ќе се врати од одмор на 26 јули.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote