in

Бензема со гол во судиското продолжение му донесе победа на Реал!

Избраниците на Зинедин Зидан се сретнаа со незгодната екипа на Елче во рамките на домашното првенство. Натреварот беше неизвесен се до последната минута, а со трите бода од својот Сантиаго Бернабеу си заминаа Кралевите.

Првото полувреме заврши без погодок и без некои позначителни шанси. Напреварот го отвори Олива во 61 минута стрелајќи за водство на Елче. Карим Бензема го возврати ударот по само 73 минути. Кога изгледаше дека натпреварот ќе заврши без победник, Карим Бензема се погрижи тоа да не биде случајот. Тој му ја донесе победата на Реал во последната минута од судиското надополнување.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote