in

Берлускони ја напушти болницата, „со нетрпение чека да се врати на должностите“!

FILE PHOTO: Former Italian Prime Minister Silvio Berlusconi speaks to the media as he leaves Milan's San Raffaele hospital, where he was being treated after testing positive for the coronavirus disease (COVID-19) and diagnosed with mild pneumonia, in Milan, Italy, September 14, 2020. REUTERS/Flavio Lo Scalzo

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони денес е пуштен од болница во Милано, каде што беше примен оваа недела поради компликации по коронавирусот, со кој беше заразен минатата година.

„Тој е желен да се врати во целосна активност“, соопшти партијата „Брлускони“, „Напред Италија“.

84-годишниот Берлускони, кој беше хоспитализиран на 11 мај, успеа да избегне сниматели и фотографи пред болницата кои чекаа да биде ослободен.

Поранешниот десен премиер во последните месеци неколку пати беше во болница. Тој во септември, откако се опорави од коронавирусот, рече дека е „близу до смрт“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote