in

Берни Сандерс со совет до Илон Маск: Фокусирај се на Земјата и плаќај повеќе данок!

Берни Сандерс го советуваше милијардерот Илон Маск подобро да се фокусира на планетата Земја и да плаќа повеќе данок, отколку да продолжи да го троши богатството во истражување на вселената.

Причината за овој совет на Сандерс е преголемата сиромаштија во светот и влошената економска ситуација поради пандемијата од коронавирусот. Со плаќањето на данокот и зголемените донации, Маск е можно решеније за овој проблем.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote