in

САМО ВО САД: За вакцинираните – бесплатна марихуана!

Активистите во Соединетите американски држави доделуваат марихуана на луѓето кои ќе ја примат вакцината против Ковид-19. Минатиот месец, компанијата DC Marijuana Justice соопшти дека ќе доделува бесплатни „џоинти“ на оние кои ќе се вакцинираат со првата доза.

И оттогаш компанијата е зафатена со исполнување на ветувањето, доделувајќи марихуана на луѓето кои ќе покажат доказ за вакцинирање. Овој проект е направен со цел да се мотивираат луѓето во САД што повеќе да се вакцинираат и да се заштитат од болеста.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote