in

Бијонсе и Џеј Зи го купија најскапиот автомобил во светот?! (ФОТО)

Бијонсе и Џеј Зи се еден од најпопуларните и водено и најбогати парови во светот, што значи дека можат да си приуштат што и да посакаат.

Според најновите информации кои пристигнуваат од САД, парот одлучил да се почасти со нов екстравагантен автомобил од марката Ролс Ројс кои се верува дека вреди вртоглави 28 милиони долари. Доколку информациите се точни, Бијонсе и Џеј Зи се сопственици на најскапиот автомобил во светот.

Компанијата Ролс Ројс неодамна го претстави својот нов лимитиран модел именуван Boat Tail, кој беше наменет само за елитни клиенти. Гласините велат дека токму ваков автомобил, со посебна надоградба, купиле раперот и пеачката.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote