in ,

Што?Што?

БЕЗ МАЈСТОРИ И ХЕМИКАЛИ – ЦЕЛОСНО ПРИРОДНО: Како да го отпуштите мијалникот

Лесен начин да го отпуштите мијалникот.

 

Најголемиот кошмар на сите домаќинки е запушен мијалник. Ако забележите дека водата од мијалникот полека се испушта, веднаш реагирајте.

 

Не ви требаат хемикалии за овој трик, туку само три состојки што мора да ги имате во кујната. Прво, исцедете ја водата од мијалникот и истурете вреќа прашок за пециво и сода бикарбона преку решетката во одводот, како и лажица сол. Потоа прелијте го со 2 литри врела вода. По 20 минути, одводот треба да биде отпушен. Пуштете вода и проверете.

Повторете доколку е потребно.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote