in

Градоначалникот на Антверпен беше фатен без панталони за време на новогодишно интервју! [ВИДЕО]

Градоначалникот на белгискиот град Антверпен, Барт Де Вевер, непријатно ја започна новата година кога беше фатен како не носи панталони за време на интервјуто, пренесува Политико.

„Носите многу убава кошула, веројатно ја избравте специјално за нас. Но, под кошулата, дали сте во долна облека?“, Го праша новинарот на Радио 2, Ким Дебри, градоначалникот за време на интервјуто преку Интернет.

За време на интервјуто, Де Вевер седеше пред огледалото, каде одразот покажа дека тој нема панталони.

Тој ја праша новинарката како го забележала тоа, но во следниот момент сфатил дека седи пред огледалото.

„Не забележав. Оваа година започнува со овој срамен момент што долго ќе го паметам“, рече градоначалникот во програмата.

Де Вевер е водач на сепаратистичкиот Нов фламански сојуз и еден од најмоќните политичари во Белгија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote