in

Бил Гејтс го предупредува светот: Животот нема да се врати во нормала до 2022!

Мултимилијардерот Бил Гејтс го предупреди светот дека последиците од пандемијата ќе се чувствуваат повеќе од очекуваното и дека животот нема да се врати во нормала дури до 2022 година.

Филантропистот веќе подолг период ја критикува реакција на одредени земји врз пандемијата од коронавирусот. Минатиот викенд, тој изјави дека брзата подготвка на вакцините е вистинско чудо, но и покрај тоа не треба да очекуваме дека животот ќе се врати во нормала пред 2022 година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote