in

Бил Гејтс овие работи ги предвидел пред 22 години и сите се оствариле!

Еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс е навистина добар во предвидување на иднината. Тоа го докажува неговото предвидување на пандемијата уште во 2015 и како што гледаме веќе тоа предвидување е остварено.

Во 1999, Гејтс напишал книга во која предвидува неколку работи. Прочитајте неколку од нив:

  • Тој предвидел дека ќе можеме да ги најдеме најефтините предмети преку интернет.
  • Луѓето ќе користат мали уреди со кои ќе можат да читаат новости, да тргуваат, да купуваат билети за авиони и да добиваат информации за се и сешто.
  • Исто така Гејтс ги предвидел апликациите за допишување како што се Whatsapp и Viber уште во 1999.
  • Уредите (мобилните телефони) ќе користат паметен маркетинг, односно ќе ви прикажуваат реклами само за она што се интересирате.

Ова се само дел од предвидувањата кои веќе се оствариле, а постојат уште многу други.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote