in

WTFWTF

Бил Гејтс ја прекина својата тишина против теоретичарите на микрочипови!

Бил Гејтс даде изјави во врска со теориите на заговор што се појавија за време на пандемијата на коронавирус. Наведувајќи дека бил многу изненаден од овие тврдења во неговите изјави, Гејтс наведува дека никогаш не помислил дека тоа ќе се истакне толку многу.

Епидемијата на коронавирус, која е во нашите животи веќе една година, доведе и до генерирање на разни теории на заговор. Во овој контекст, една од најозборуваните теории беа тврдењата дека болеста КОВИД-19 е произведена од основачот на Microsoft, Бил Гејтс. Според предметните теории, Гејтс смислил таква болест за да ги контролира луѓето и би го намалил населението и би поставил микрочипови кај луѓето со изговор за вакцинација. Всушност, лицето со кое Гејтс соработувал за оваа намена е специјалист за инфективни болести др. Ентони Фаучи.

Бил Гејтс молчеше за теориите на заговор што беа во нашите животи со месеци. Игнорирајќи ги сите обвинувања и продолжувајќи да работи за каузата, во која верува, основачот на Microsoft донираше 1,75 милијарди долари за да потроши против епидемијата на КОВИД-19 преку фондацијата „Мелинда Гејтс“. Но, се чини дека трпението на Гејтс истече. Давајќи интервју за Ројтерс, Гејтс ги разјасни обвинувањата за него.

Според Бил Гејтс, тврдењата што кружат на социјалните мрежи се и лоши и луди. Изјавувајќи дека е зачуден од обемот на овие теории на заговор, Гејтс вели дека не мисли дека Фаучи ќе се најде толку многу. Најважната точка на теориите на заговор, според Гејтс, е колку луѓе се согласуваат со нив. Бил Гејтс смета дека треба да се запознаат луѓето со епидемијата на коронавирус.

Всушност, позицијата на Бил Гејтс во центарот на овие теории на заговор произлегува од наводната изјава. Според тие тврдења, Гејтс тврди дека светското население треба да се намали. Сепак, после испитување се дошло до заклучок дека изјавата не е таква. Според истражувањето спроведено од тимовите за потврда, Гејтс тврди дека стапката на пораст на населението, а не светската популација, треба да се намали и рече дека смртноста кај децата треба да се намали преку вакцини.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote