in

Бил Гејтс се разведува од сопругата Мелинда на 65 годишна возраст!

Бил Гејтс соопшти дека се разведува од неговата сопруга Мелинда по 27 години поминати заедно во брак.

Парот ги соопшти вестите на социјалната платформа Твитер и напиша: „Повеќе не веруваме дека можеме да просперираме како пар. После долго размислување и многу обиди да ја поправиме нашата врска, се одлучивме дека единствената опција е да го прекинеме нашиот брак“

Бил првпат ја запознал Мелинда кога таа се вработила на неговата компанија Мајкрософт и имаат три деца заедно.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote