in

Според Бил Гејтс, ова е најдобриот совет за младите генерации!

Милијардерот Бил Гејтс на социјалните мрежи изјави дека најдобриот совет за младите генерации е едноставно да се едуцираат околу темата за климатските промени.

За време на една сесија која се одвиваше на мрежата Reddit, промовирајќи ја неговата најнова книга „Како да избегнете климатска катастрофа“, Бил Гејтс изјави:

„Најдобар совет за младите е да научат за климатските промени и да се обидат да влијаат позитивно на нив“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote