in

Били Гилмор ќе се пресели во Норвич на едногодишна позајмица

Норвич Сити го потпишаа играчот за врска на Шкотска на едногодишна позајмица од Челси.

20 годишниот фудбалер одигра импресивен натрпевар за Шкотска во ремито проив Англија на Еуро 2020 на 18 јуни. Тој се тестираше позитивен веднаш по натпреварот и го потпиша договорот со Норвич додека беше во самоизолација.

„Едвај чекав да се преселам тука, да добијам солидна минутажа и да му помогнам на Норвич да ги достигне своите цели во Премиер лигата“ изјави Гилмор. Гилмор има забележано 11 настапи за Челси минатата сезона, но започна како стартер на 3 од нив.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote