in

Ќе се снима нов биопик за Наполеон Бонапарта

Ridley Scott ќе се здружи со оскаровецот Joaqin Phoenix за снимањето на биопикот за легендарниот Наполеон Бонапарта. Студиото ко ќе го снима филмот ќе биде 20th Century Studios. Филмот ќе биде режиран од страна на Ridley Scott и Kevin Walsh и насловот ќе гласи Kitbag.

Овој филм ќе ни го долови приватниот живот на Наполеон како и неговото потекло. Односот со неговата жена, неговите легендарни битки како и амбициозниот и стратегискиот ум на овој визионарски лидер и војсководец. Моментално не се знае кога филмот ќе пристигне во кино салите, но режисерите изјавија дека нема да биде долго пред да дознаеме кога ќе биде официјалната дата на излегување.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote