in

Бисквити со чоколадна глазура

Фантастична закуска без брашно.

Состојки:

  • 250 гр путер од кикирики
  • 200 гр шеќер
  • 1 јајце
  • 200 гр црно чоколадо

Подготовка:

Со миксер изматете го јајцето со шеќер и путер од кикирики додека не добиете соединета, но леплива смеса.

Поделете ја смесата на топчиња, а потоа малку обликувајте со рацете.

Вака подготвената топка ставете ја на хартија за печење, па израмнете ја.

Печете ги бисквитите во загреана рерна на 180 степени, 15 минути 20 минути.

Растопете го чоколадото на пареа, па прелијте ги со изладените бисквити.

Изладете пред сервирање.

На здравје!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote