in

WTFWTF

BITCOIN ПАЃА ВРТОГЛАВО! ПАДНА ДУРИ ДО 28.800 АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ!

Bitcoin ја доживува својата најголема загуба на вредност од март 2020 година. Крипто валутата, која беше во тренд на опаѓање во изминатата недела, падна на нивото од 28.800 заклучно со утринските часови. Како ќе се одвива судбината на Bitcoin, кој неодамна започна да се опоравува, ќе покаже времето.

Bitcoin-от, една од најозборуваните алатки за инвестиции во последниве години, продолжува да ги води почетниците инвеститори. Bitcoin-от, кој опаѓаше околу една недела, падна на 28.800 долари наутро. Кралот на криптовалутите, кој започна да се опоравува по овој сериозен пад, во моментов тргува со 31.200 долари. Падот е опишан како најголема загуба од март 2020 година. Bitcoin-от, со кого се тргуваше за 8.000 американски долари во тоа време, во март падна на 4.800 долари, а потоа започна растот.

Размените со Bitcoin неодамна го соборија рекордот на сите времиња, со обем на трансакција од 1 трилион долари. Заклучно со вчераутро, имаше обем на трансакција од 992 милијарди долари. Пазарот, кој утрово изгуби 90 милијарди долари, во моментов има обем од 902 милијарди долари. Времето ќе покаже што ќе се случи во следните часови.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote