in

Порастот на Bitcoin не може да се запре! Моментално е над 23 илјади американски долари!

Популарната крипто валута Bitcoin продолжи со наглиот пораст и го надмина прагот од 23.000 американски долари. Оваа вредност беше највисока за сите времиња за Bitcoin.

Биткоинот, најпопуларната крипто валута во светот, продолжува со незапирливиот пораст во последниот период. Само вчера, Bitcoin, кој го надмина прагот од 20 илјади долари и остави уште еден праг од еден километар зад својот изненаден излез, денес ја достигна највисоката вредност на сите времиња со кревање на границата над 23 илјади долари.

Според податоците на CoinMarketCap, врвната вредност на Биткоин во текот на денот достигна 23.586 американски долари, што е највисока вредност што некогаш ја видел популарната криптовалута. За време на пишувањето на веста, моменталната вредност на Bitcoin се скачи на 23 илјади 125 долари.

Според некои експерти за инвестиции, ова астрономско зголемување на вредноста на Bitcoin ќе продолжи во 2021 година и на крајот Bitcoin ќе успее да го надмине прагот од 100.000 американски долари. Сепак, не треба да се заборави дека постоеја гласини дека Bitcoin ќе ги види горните или дното претходно. Поради оваа причина, препорачуваме да не инвестирате само врз основа на гласини.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote