in

BITCOIN ТРОПА НА ВРАТАТА НА 30.000 АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ!

Биткоинот, кој речиси ја зголеми за четири пати својата вредност во 2020 година, уште еднаш го собори рекордот со највисока вредност, надминувајќи го прагот од 28.500 долари во текот на денот. Од друга страна, Ethereum изгуби малку во последните 24 часа.
Bitcoin, најпопуларната крипто валута во светот, која се зголеми со ракетна брзина во декември, продолжува да додава вредност на својата вредност. Биткоинот, кој доби вредност од над 20 проценти само во последната недела, собори нов рекорд, достигнувајќи 28.986 (за време на пишување на овој пост) долари на денешниот ден на тргување.

Всушност, Bitcoin веќе имаше нагорен тренд во текот на целата година. Сепак, овој наплив доби интензитет во декември, а вредноста на крипто валутата забележа раст од 47 проценти само овој месец.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
1 Comment
Најстар
Најново Најгласани
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари
Sonja
Sonja
1 година пред

Син ми пред година дена цело време ни викаше да си купиме, камо да го полушавме 😔

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote