in

BITCOIN се повеќе тропа на вратата на 30.000 американски долари!

Почна новата година, трендот на криптовалутите во новата година започна добро, да видиме како ќе продолжи овој тренд!

Биткоинот, кој речиси ја зголеми за четири пати својата вредност во 2020 година, уште еднаш го собори рекордот со највисока вредност, надминувајќи го прагот од 29.793 долари во текот на денот. Од друга страна, Ethereum падна на 734 американски долари.
Bitcoin, најпопуларната крипто валута во светот, која се зголеми со ракетна брзина во декември, продолжува да додава вредност на својата вредност. Биткоинот, кој доби вредност од над 20 проценти само во последната недела, собори нов рекорд, достигнувајќи 29.790 (за време на пишување на овој пост) долари на денешниот ден на тргување.

Всушност, Bitcoin веќе имаше нагорен тренд во текот на целата година. Сепак, овој наплив доби интензитет во декември, а вредноста на крипто валутата забележа раст од 47 проценти само овој месец.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote