in

Биткоинот надминува бариера од 20.000 долари! Очекувања во 2021 година – 100.000 долари!

Биткоин, најпознатата и највредната крипто валута во светот, го надмина прагот од 20.000 американски долари по падот во 2017 година. Според инвеститорите, крипто-парите, кои овојпат прават посигурни чекори, се очекува да го надминат прагот од 100.000 американски долари во 2021 година.

Биткоинот, кој може да се купи во многу ниски количини во првите години од објавувањето, заработи огромни пари за своите инвеститори по долго време. Биткоинот, кој го достигна својот врв пред околу 3 години и во тоа време се приближи на 20.000 американски долари, тогаш доживеа голем пад. Крипто-парите, кои почнаа полека да се опоравуваат подолго време, конечно почнаа да се враќаат во старите времиња.

Биткоинот, најпознатата крипто валута во светот, конечно успеа да надмине 20.000 долари по долготрајниот постојан пораст. Крипто-парите, кои се зголемија за 7,14 проценти во последните 24 часа, се тргуваат со 20.702 долари од времето кога ја напишавме веста. Според некои инвеститори, прагот од 20 000 американски долари, што претставува важна фаза, ќе постави комплетно нова основа на Биткоин и ќе овозможи криптовалутата да достигне вредност од 100.000 долари до 2021 година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote