in

Најбизарниот оглас досега за работа како продавачка во трафика!

На социјалните мрежи беше објавен наводен оглас за работа како продавачка во компанија во Црна Гора. Постојат многу невообичаени барања, но еден се издвојува како целосно луд – кандидатот исто така мора добро да ги познава боречките вештини.

Во огласот, кој, наводно, доаѓа од компанија од Подгорица, се наведува дека се бараат работници за позиција на продавачи во рекламни реклами, и покрај условот кандидатите да бидат подготвени да работат апсолутно на секој празник, да донесат потврда од нотар дека не се членови на синдикатот. да се готви во продавница за тутун бидејќи климата е влошена (и да биде потврдена од лекар, за кандидатот да не страда од хипертермија!), и да нема семејство поради кое би можеле да занемарат важни деловни обврски, се истакнува делот за воени вештини.

Затоа, кандидатката мора да совлада некаква боречка вештина, бидејќи на крајот на работниот ден треба да оди во банка и да го предаде пазарот, за да може да го заштити пазарот доколку некој ја нападне.

Пребарувањето по Google сега го оневозможува пронаоѓањето на оваа реклама и единственото нешто на што може да се надева секоја жена е дека станува збор за непријатна шега. Бидејќи, ако не, Rocksped треба да биде во сериозни проблеми.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote