in

БИЗАРНО! Фустанот се шиеше цели 140 часа и остана незабележан на Оскарите! [ФОТО]

Регина Кинг беше почестена да ги отвори 93-те Оскари, а таа настапи во раскошна вечер креација направена специјално за неа од модната куќа Луј Витон.

Благодарение на соработката со стилистите Вајман Банерман и Мика Мекдоналд, американската актерка и режисер на номинираниот филм „Една ноќ во Мајами“ воодушевуваше со своите модни изданија на разни награди последните месеци, а за Оскарите сакаше навистина посебен творештво што ќе сврти многу глави. hr.

Во соработка со креативниот директор на Луј Витон, Николас Гескер, за неа беше направена креативна приказна во светло сина боја, сатенски фустан со преголеми прерамки што совршено ја истакнуваше женствената силуета на Регина Кинг.

За американското списание Vogue, откриено е дека биле потрошени 140 часа за шиење на овој фустан, користени се 62.000 лозни светки и 8.400 кристали Swarowski. Резултатот е неверојатен модел кој изгледа како музејска поставка.

„Никола Гескјер не дизајнира само фустан за доделувањето на наградите. Тој го дава своето уникатно толкување за тоа што може да биде. Ми се допаѓа конзистентноста што ја носи и вниманието на деталите – фустаните се исто толку убави одвнатре, колку и однадвор “, призна стилистот Вајман Банерман.

Сепак, во купот голи стомаци и златните сабо на црвениот тепих, се чини дека таа не излезе доволно во прв план.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote