in

WTFWTF

БИЗАРНО! Само неколку секунди пред кремирањето, забележала дека нејзината мајка е жива!

Една жена во Аргентина беше шокирана кога откри дека нејзината мајка е сè уште жива, само неколку секунди пред таа да биде кремирана.

Нејзината 89-годишна мајка, која не беше именувана, беше примена во приватна болница во Резистенсија, град во североисточна Аргентина, откако во саботата се пожали на болки во градите.

Следниот ден, лекарите ја прогласиле за мртва и и дадоа потврда за смрт на нејзината ќерка (54), во која се наведува дека починала по срцев удар.

Додека гробарите се подготвувале да ја стават жената на подвижниот појас во крематориумот, нејзината ќерка успеала да ја запре постапката бидејќи забележала дека нејзината мајка е сè уште жива.

Локалните медиуми јавуваат дека жената успеала да го запре кремацијата неколку секунди пред телото да биде ставено во печката. Потоа им испратила порака на своите роднини откривајќи им дека нејзината мајка е сè уште жива.

Пациентката била вратена на клиниката каде што моментално се наоѓа на интензивна нега и е најавена истрага за случајот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote