in

ЕДНА ОД НАЈЧУДНИТЕ ПРИЧИНИ ЗА САМОУБИСТВО! Бизарното самоубиство на John Thomas Doyle!

Сите ние некогаш сме вкусиле силна болка на забот! Колку од нас би се самоубиле поради таа болка?

Од годината на отворање на мостот 1937 година, Мостот Голден Гејт бил тема на интересирање на многу од луѓето кои сакале да се самоубијат. Но причината за самоубиството на John Thomas Doyle е многу бизарна.

На мостот се регистрирани повеќе од 1300 случаи на самоубиство.

49 годишниот John Thomas Doyle ќе го изврши најзабележителното самоубиство. Имено тој, поради голема болка на забот се самоубил.

Откако било пронајдено неговото тело од џебот била пронајдена порака која гласела. „освен болката во забот немаше друга причина зошто да се самоубијам“.

После направената аутопсија пронајдено е дека имал заб кој неможел да се прилагоди во вилицата и му задавал голема болка.

Ова самоубиство во историјата е запишано како најбизарното.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote