in

Black Widow, West Side Story и Eternals одложени

Disney одлучи да ги одложи филмовите на Marvel – Black Widow и Eternals како и новиот филм на Steven Spielberg – West Side Story за неколку месеци од првично планираните дати за премиера. Ваквите одлуки покажуваат колку само беше погодена филмската индустрија од кризата предизвикана поради коронавирусот. 

Студиото ја задржа оргиналната дата за премиера за анимираниот филм Soul. Оваа одлука беше изненадување за фановите, бидејќи се очекуваше и Soul да биде одложен или пак само да се прикажува на Disney Plus. Според анализите, приходите од филмовите за разлика од минатата година се очекува да падната за 70-80% поради пандемијата.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote